Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Wulkanizacja jest procesem chemicznym…

Wulkanizacja jest procesem chemicznym, wymyślonym przez Ch. Goodyeara, wykorzystywanym do utwardzania gumy. Tradycyjna wulkanizacja dotyczyła obróbki kauczuku naturalnego siarką oraz bywa to najczęstszy przykład, jednak pojęcie to stało się także otaczającym utwardzanie innych materiałów.
Wulkanizacja działa poprzez wytwarzanie połączeń poprzecznych pomiędzy fragmentami łańcucha polimeru, co owocuje zwiększoną sztywnością i trwałością, i odmiennymi zmianami właściwości mechanicznych a także elektrycznych towaru. Kategorycznie najpopularniejsze techniki wulkanizacji uzależnione są od siarki. Siarka sama w sobie jest wolnym środkiem wulkanizacyjnym i nie wulkanizuje syntetycznych. Wulkanizację przyspieszoną organizuje się przy użytkowaniu różnorakich substancji, które modernizują kinetykę sieciowania . Warsztat wulkanizacji to miejsce, które napawa się max. renomą w dzisiejszych czasach.

Oferta utwardzania jest dostosowany naumyślnie do trasy oraz użycia. Reaktywne miejsca – obszaryutwardzania – są allilowymi atomami H. Te wiązania węgiel-wodór siadują z podwójnymi wiązaniami węgiel-węgiel. W czasie wulkanizacji niektóre z owych wiązań węgiel-wodór są zastępowane łańcuchami atomów siarki, które wiążą się z punktem utwardzania innego łańcucha polimeru. Mosty te mieszczą od 1-go do paru atomów. Liczba atomów siarki w sieciowaniu solidnie oddziaływa na właściwości fizyczne końcowego produktu gumowego. Marketing opon wcześniej użytkowanych jest osiągalna w każdym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *