Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

W świecie informatyki ogromną rolę posiadają nietypowo brzmiące nazwy.

W świecie informatyków ogromną rolę mają dziwnie brzmiące nazwy. Dla zaczynającej osoby, to chyba najbardziej niejasna nomenklatura. Na ogół jest to połączenie nie mających sensu słów z zagranicznymi wyrazami i symbolami alfanumerycznymi. Komputeryzacja społeczeństwa uczyniła, iż dzisiaj używamy ich non stop i świetnie nam z tym.

Technika poszła w ostatnich czasach do przodu i dziś między innymi z powodu zasług firmy Kompix, potrafimy funkcjonować zręczniej oraz dużo szybciej niż dawniej, Comarch Optima Wrocław gospodaruje różnorakimi dodatkami, jak chociażby Comarch ERP Altum. Bez wątpienia mówi to wielu ludziom mniej więcej to samo, co japońskie literki, to znaczy kompletnie nic. Na szczęście informatycy świetnie rozumieją, o co biega. Nie przynależą do tej części ludzkości, która z słów informatycznych ogarnia tylko i wyłącznie Windows 10 i Windows XP.

Postępy w informatyce przyniosły zarówno bezmiar pożądanych rezultatów. Po pierwsze wspomógł okiełznać terroryzm (chociaż na nieszczęście doprowadził też do postępów cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju rozważań naukowych i znacznie zmniejszył papierkową robotę w wielu sferach społecznego życia, indywidualnego i państwowego. Przyczynił się też do stworzenia społeczności wirtualnych, które działają na portalach społecznościowych.

Pośród zagrożeń, które przynosi wraz z sobą dzisiejsza technologia, prócz cyberprzestępczości jest również odosobnienie — szczególnie młodych — ludzi. Powoduje to rozwody i różne rodzinne tragedie. Aczkolwiek przy tak znaczącym stosowaniu informatyki, można powiedzieć, że odniesiono sukces technologiczny na światową skalę. Komputery wspomagają osoby uskutecznić swoje pomysły, ale ludzie nie zawsze odpowiednio z nich korzystają.

Najnowsze osiągnięcia w tej branży łączą się z humanitarnymi akcjami, jakie były przeprowadzone na całym świecie w związku z żywiołowymi klęskami. Za pomocą nawigatora GPS i specjalnego systemu odczytującego pogodę dało radę zorganizować akcje pomocowe zanim jeszcze doszło do klęski. Także mapki do tych działań były zaprojektowane za pomocą współczesnego oprogramowania GIS, co znacznie przyspieszyło procedurę przygotowawczą.

Widzimy więc, iż nie ma konieczności obarczać winą za niechciane skutki rozwoju informatycznego ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani jakiejś innej firmy. Winę tę ponoszą poszczególni konsumenci, a do tego nieliczni. Licencje wszelkiego oprogramowania zawiadamiają, że obciążenia za złe wykorzystywanie aplikacji, ponosi użytkownik.

Postęp technologiczny, to ogromne dobrodziejstwo, ale także wyzwanie dla korzystających z niego ludzi. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu reguł etyki w Internecie oraz korzystając z rozmaitych aplikacji i szeroko rozumianych elementów komputerowych. Rzeczywistość wirtualna oczekuje identycznego traktowania jak świat prawdziwy. Różnica wydaje się być tylko taka, iż w świecie informatycznym mamy iluzję, iż władają tutaj inne reguły. Aczkolwiek jest to jedynie złudzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *