Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Jak zadbać o nasze uzębienie codziennie?

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby były oznaką urody i zdrowia od dawnych czasów. Dawniej potrafili się nimi pochwalić nieliczni. Co więcej słynąca z cudownego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się własnego, jak mówią niezbyt ładnego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na doskonałe zęby w istocie wszystkim…
Jak troszczyć się o swoje zęby każdego dnia?
Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak istotna jest zdrowa oraz odpowiednia dieta. Musimy zatroszczyć się o to, żeby spożyć dobrą dawkę wapnia. Niestety najnowsze badania dowodzą, iż Polacy dostarczają każdego dnia wyraźnie zbyt mało wapnia razem z pożywieniem, w związku z tym ważne jest spożywanie właściwych suplementów diety.
Bardzo często mamy również niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Nawet malutkie dzieci zdają sobie sprawę z tego, że zęby powinno się szczotkować cyklicznie. Każde zaniedbania w tej dziedzinie doprowadzają do bardzo poważnych kłopotów z uzębieniem i buzią.
Specjaliści zalecają szczotkowanie zębów trzy razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednakże nie należy myć zębów wprost po posiłku.
Myjąc zęby zaraz po posiłku możemy sobie bardzo zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się w trakcie jedzenia robi się miększe. Najkorzystniej odczekać od trzydziestu minut do godziny. Dzięki temu kwasy w jamie ustnej zostaną zneutralizowane, a zęby będą miały chwilę na ponowną mineralizację.
Ogromnie ważny jest także wybór prawidłowiej szczoteczki.  Nie powinna ona być za twarda. Uśmiech myjmy spokojnymi, okrężnymi ruchami. Przez to precyzyjnie umyjemy uzębienie, a przy tym nie poranimy dziąseł. Po wszelkim jedzeniu stosujmy dentystyczną nić. Dzięki temu usuniemy wszelkie pozostałości po jedzeniu, które zostają w sferach między zębami.
Kontrola i leczenie
Wielce znaczące są również cykliczne wizyty u dentysty. Pojawiajmy się tam choć raz na sześć miesięcy. Przez to w razie konieczności, dentysta błyskawicznie zdoła wszcząć właściwe leczenie. Zaś my uciekniemy od niechcianych problemów, na przykład kanałowego leczenia, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta ani niestety tanie…
Biały uśmiech na wyciągnięcie ręki
Nowoczesna estetyczna stomatologia daje nam duże możliwości. Bezproblemowo możemy rozjaśnić swoje zęby, ale pamiętajmy, żeby robić to w bezpieczny sposób, najodpowiedniej pod okiem specjalisty, a nie metodami znalezionymi w Internecie. Te ostatnie mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, np. mogą uszkodzić szkliwo.
Nazbyt częste wybielanie może powodować nadwrażliwość zębów. Dlatego przed każdym zabiegiem należy porozmawiać z poleconym oraz zaufanym dentystą. On najkorzystniej doradzi nam, którym zabiegom powinniśmy się poddać.

Reasumując cudownym oraz zdrowym uśmiechem jest wstanie cieszyć się każdy z nas. Wystarczy dokładna pielęgnacja i profilaktyka.

Więcej: implanty Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *