Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Stropowe płyty oparte są na stopkach dolnych dwuetowników stalowych

Obecnie na rynku nie brakuje rozmaitych surowców budowlanych, przez które budowlane prace prowadzone są sprawnie i szybko. Pośród dużej liczby z nich wielką popularnością a także wszechobecnym zastosowaniem cieszą się stropowe płyty wps.

Płyty te stanowią odmianę stropów gęstożebrowych, w jakich żebrami nośnymi są najczęściej dwuteowe belki stalowe, jednak wypełnienie stanowią stworzone z betonu płyty stropowe wps. Te płyty to prefabrykowany element z betonu wykonany|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na podstawie lekkich kruszyw ze zbrojeniem stalowym.

Zastosowanie tych artykułów budowlanych jest uniwersalne. W decydującej mierze te płyty są przeznaczone do tworzenia belkowo-płytowych stropów, gdzie działają jako elementy który wypełniają międzystalowe stropowe belki.

Sporo inwestorów używa ich podczas remontów oraz unowocześniania różnorodnych obiektów, w których niejednokrotnie zastępują istniejący drewniany strop.

Tego typu stropowe płyty opierane są na stopkach dolnych stalowych dwuteowników. Po rozmieszczeniu tego produktu na dolnych półkach belek, część pomiędzy dwuteownikami wypełniana jest lekkim materiałem, zwykle w postaci keramzytu ciepłochronnego, na który to wylewana jest potem warstwa betonu.

W czasie wykonywania stropów z tego typu płyt trzeba przestrzegać paru podstawowych reguł:

– układ oraz numery stalowych belek stropu muszą być zawsze zgodne z projektem

– odległości między osiami belek stalowych, w zależności od numeracji belek i rodzajów WPS, muszą być zawsze właściwe z regułami,

– płyty należy rozmieścić koniecznie jedna obok drugiej

– po rozmieszczeniu płyt styki znajdujące się pomiędzy skrajnymi podłużnymi żebrami płyty należy wypełnić betonem, natomiast styki między płytami a środkami belek, trochę rzadszą cementową zaprawą

– belki stropu należy zawsze betonować w taki sposób, żeby usztywnić strop

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *