Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Kawa na włosy

Piękne, pielęgnowane oraz czyste włosy to symbol rozpoznawczy, który często zwraca uwagę ludzi, a także stanowi uwieńczenie całości sylwetki człowieka. Mnogość kosmetyków do pielęgnowania włosów, jaka jest obecna na rynku z pewnością zadowoli kogokolwiek i każda kobieta wyszuka w niej coś dla siebie. Z drugiej natomiast strony owa różnorodność artykułów, ich funkcji oraz sposobów działania potrafi spowodować problem w wyborze, a również doborze do rozmaitych rodzajów włosów. Należy zatem pomyśleć czy dobrym wyjściem nie jest powrót do pierwotnych sposobów dbania o włosy, i tym samym skierować się o pomoc do natury

Niesamowita siła olejków od wielu epok gwarantuje ogrom korzyści, szczególnie w pielęgnowaniu skóry oraz włosów. Szczegółowa regeneracja, a także dostarczenie cennych składników przez olejowanie włosów, zapewnia im regenerację, a rezultat jest widoczny od razu. Konsystencja substancji otacza tworzywo włosa oraz chroni go przed mechanicznymi zniszczeniami. Co więcej wzmocnione sa cebulki, a także skóra . Operację można wykonywać bez nawilżania, jednak olejowanie włosów na mokro przynosi bardziej zadowalające efekty.

Kawa uznawana jako afrodyzjak i kojący zmysły środek swoje miejsce znalazła również w kosmetyce. Jej głęboki odcień pełen pigmentu, położony na włosy, wspomaga zachowanie ich ciemnej barwy. Dodatkowo działanie kofeiny pobudza lepsze ukrwienie skóry na głowie, a także rewitalizację cebulek włosowych. Kawa do włosów może zostać wykonana w formie płukanki, a więc rozpuszczonej w wodzie kawy, albo również peelingu z jej zmielonych ziarenek.

Dziś coraz bardziej modne są również mydła do użycia na włosach. Mimo tego, że ich zastosowanie nie jest niestety równie spektakularne jak szamponów, zyskały już one sobie uznanie wielu kobiet. Dzieje się to przez użycie ekologicznych składników, z jakich są one robione. Identycznie jak z olejkami, mydła ochraniają i dbają o włosy, a poza tym są dostosowane dla różnych ich odmian.

Czytaj dalej: maseczka z kawy na włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *