Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Nowe wielkie techniki pozwalają na przykład na proste wykonywanie szkieł o wysokiej mocy

Noszenie szkieł w historii było uważane za poważny defekt wizerunkowy i jednostki, jakie były do tegoż zmuszone, zazwyczaj bardzo z tego powodu cierpiały, uważając, iż zajmuje im to atrakcyjność. Nie było możliwości w postaci szkieł kontaktowych, zaś i same okulary nie wyglądały szczególnie atrakcyjnie, wobec czego trudno zaskakiwać się, iż nikt nie chciał ich nosić.

Nowe wielkie technologie pozwolą na przykład na wykonywanie szkieł o dużej mocy, jakie wcale nie potrzebują być duże, w przeszłości natomiast silne okulary oznaczały kuriozalnie wyglądające grube szkła. Również oprawki nie były estetyczne, gdyż zwykle były wielkie, grube i nikt nie zawracał sobie głowy ich przystosowaniem do wyglądu twarzy.

Obecnie jest zupełnie inaczej i to pomiędzy innymi z tegoż powodu dużo jednostek chętnie nosi okulary, choć soczewki kontaktowe są pospolicie dostępne oraz niedrogie. Niektórzy chociażby kwalifikują się na posiadanie okularów korekcyjnych, na przykład zerówek, choć zupełnie tego nie potrzebują! Nie można się temu zaskakiwać, bo modne oprawki korekcyjne wyglądają pięknie.

Obecnie nie jedynie okulary przeciwsłoneczne dodają uroku oraz atrakcyjnego wyglądu. Szkła korekcyjne mogą dodawać wdzięku, inteligencji, łagodzić czy – przeciwnie – wyostrzać rysy twarzy. Nie są obecnie zatem jedynie elementem praktycznym lub wręcz medycznym, lecz ważną cechą wizerunku, która nierzadko go poprawia.

Oczywiście wprawdzie na wszystkie te efekty wolno liczyć tylko wówczas, kiedy dobrze wybierze się ramki. Przede wszystkim trzeba wybrać je do kształtu twarzy, lecz niektórzy stawiają też na przykład na odcienie i wówczas dopasowują je do karnacji, koloru włosów i oczu. Potrafi toż wydawać się zawikłane, lecz zwykle starczy poprzymierzać różnorodne oprawki na okulary, aby zauważyć, w jakich wygląda się szczególnie atrakcyjnie.

Można też poprosić o pomoc optyka, należałoby więc zakupić okulary w takim salonie, w którym zespół jest skłonny do udzielania fachowych rad. Należałoby też wspominać, że oprawki muszą być również wygodne, czyli powinny być niewielkie – noszenie dużych okularów jest szczególnie niewygodne, zwłaszcza gdy są one przeznaczone do codziennego noszenia, a nie na przykład tylko do odczytywania. Poza tym, kto chce, może dobrać dla siebie eleganckie oprawki. Popularne są Ray Ban, lecz także wielcy projektanci mają w swych kolekcjach oprawki okularowe. Wolno więc nosić szkła marek takich jak Gucci, Versace bądź Miu Miu. Wyglądają one idealnie, na pewno więc nadają uroku, zaś przy tymże pewnie też prestiżu. Takich szkieł, w dodatku w oprawkach doskonale dopasowanych do układu twarzy, nikt nie będzie chciał zdejmować.

Należałoby więc, gdy pragnie się lub potrzeba nosić szkła, sprezentować sobie doskonałe, piękne oprawki, zaś korygowanie niedoskonałości wzroku – lub swojego wyglądu – stanie się czystą przyjemnością. Nikogo nie trzeba będzie motywować do noszenia takich okularów oraz nawet soczewki kontaktowe wydadzą się mniej atrakcyjne.

Autor: oprawki eva minge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *