Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Miejsce zaślubin powinno gwarantować zachowanie powagi ceremonii.

Cywilny nie ogranicza nas już do ponurej sali w Urzędzie Stanu Cywilnego. Miejsce zaślubin powinno zapewniać zachowanie doniosłości ceremonii a dodatkowo ochrony wszelkich uczestników. Adekwatny dokument musimy zanieść do pracownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz dodatkowo opłacić obowiązkowo opłatę w wysokości zazwyczaj 1000 złotych. Po uiszczeniu stosownej opłaty będziemy mogli wziąć ślub w pięknym ogrodzie, lub wiekowym pałacu. Łącznie z nowymi perspektywami na nadchodzące lata ukazują się kolejne oferty dla młodych par.Organizacja ślubu na jachcie, na plaży, w kopalni soli w Wieliczce.

Kreacje na cywilny w ogóle nie muszą być mniej rzucające się w oczy niż te, które ubierają kobiety na ślub kościelny. Sporo Panien Młodych zaczyna wyszukiwanie perfekcyjnej sukni już po zaręczynach. Organizując ślub jak z bajki możemy pokusić się o suknię prosto z marzeń. Mieć ślub w kreacji białej, albo zaszaleć z kolorystyką. Latem zdecydować się na lekką sukienkę oraz kwiatki wplecione we włosy zamiast tradycyjnego welonu. Perfekcyjna kreacja ślubna powinna zaakcentować urodę, typ a także charakter przyszłej żony. Istotne, żeby pasowała też do typu celebracji, miejsca, w jakim ono będzie miało miejsce a także sezonu.

Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz wizja, jak chcielibyśmy wyglądać. Uroczystość cywilna gwarantuje nam więcej swobody niż uroczystość w kościele. Nasza sukienka może przykładowo być krótsza niż tradycyjna suknia ślubna, asymetryczna lub pokazująca ramiona. Musimy zwrócić uwagę na to, że w momencie kiedy zamówimy sobie sukienkę u dobrego projektanta możemy czekać na nią kilka miesięcy. Suknia szyta na miarę wymaga paru odwiedzin u szwaczki, tak by była dostosowana perfekcyjnie. Jeżeli nie obawiamy się kosztów na ceremonię, warto pomyśleć o przyjęciu plannera ślubnego. Z jego wsparciem przemienicie własne sny w realne wesele. Jaki prezent na cywilny powinni przynieść zaproszeni? Tu także nie ma w ogóle różnic, uroczystość ślubu cywilnego czy w kościele.

Niewątpliwie warto tu wziąć pod uwagę prośby młodych, jeżeli takie wyrazili. Bardzo często praktykuje się, że Państwo Młodzi proszą swoich gości o nie dawanie kwiatów na swój ślub, a przekazanie ofiar na jakąś fundację charytatywną, lub azyl dla zwierząt. Wybór właściwego podarunku ślubnego dla Młodej Pary to dla zaproszonych częstokroć ciężkie zadanie. Nikt nie chce obdarować Pary Młodej czwartym czajnikiem elektrycznym. Dawno temu przyjęło, iż upominek z okazji ślubu składa się głównie z koperty z pieniędzmi i drobnego upominku. Dla gości jest to ogromnym uproszczeniem.

Co do kwoty, którą wypadałoby wręczyć, nie ma tu podanej konkretnej sumy. W znakomitym tonie jest kwota pokrywająca tzw. koszt naszego miejsca w lokalu, a więc kwota ok. 200-300 złotych. Zaproszenia na ceremonię muszą być wręczone minimum 3 miesiące przed ceremonią, żeby zaproszony mógł się przygotować do kosztów z tym związanych. Co z górną granicą wartości podarunku? Takiej chyba nie ma, wiadomo, że im bliższa rodzina tym droższy prezent daje, bądź pomaga w pokryciu kosztów ślubu i wesela.

 

Więcej: suknie na ślub cywilny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *