Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Drewno bambusowe jest bardzo uwielbiane przez ogrom ludzi.

Bambusowe drewno jest bardzo pożądane przez wiele osób. Przywodzi na myśl orientalne miejsca, ale także jest relatywnie mało kosztowne. Pomimo, że nie jest konwencjonalnym europejskim wyrobem, jest kilka niezaprzeczalnych faktów o nim. Bambusowa podłoga jest wytrzymała. Drewno z bambusa, jest 1-dnym z najwytrzymalszych. Niektórzy będą pewnie zdziwieni, ale drewno bambusowe jest solidniejsze od tego, które pozyskujemy z zwykłego dębu. Mimo swojej wytrzymałości, bambusowa podłoga, nie zda egzaminu w kuchni, z powodu na możliwą bardzo dużą działalność wody. Identycznie tak jak inne podłogi bambus może oczywiście się poskurczać albo poszerzyć się, przez działanie wody.

Bambusową deskę, bez kłopotu można oczywiście przykleić do podłoża (bywa to całkiem skomplikowane i należy się liczyć także z tym, że taka podłoga jest wmontowana na zawsze) lub ułożyć tak jak zwyczajne panele – a więc jak tzw. posadzkę pływającą. Drugi z opisanych sposobów charakteryzuje się specyficznym kliknięciem, które jest słyszalne podczas montażu. Dzięki temu kliknięciu możliwy jest łatwy a także dość szybki demontaż posadzki. Deski z bambusa można zakupić w różnych barwach, jednak bardzo często znaleźć je można w niezmodyfikowanym, żółtawym kolorze. Wszelkie deski, które nie są barwione są dużo twardsze a także mocniej wytrzymałe.

Pielęgnacja podłogi bambusowej.
Troszczenie się o tego typu podłogę nie jest zbyt pracochłonne. Całkowicie wystarczy od czasu do czasu przetarcie wilgotnym mopem. Podłoga nie domaga się adekwatnych środków czyszczących zabezpieczających podłogę przed niszczeniem. Możemy położyć na taką podłogę lakier lub olej – według uznania osoby użytkującej posadzki. Jednak tego rodzaju zabieg będzie tylko dekoracyjny. W żaden sposób nie podniesie on odporności podłogi. Jak jest pozyskiwane drewno z bambusa? Uprawa bambusa trwa parę lat (około od 5 do 6). Po jego ścięciu, następne wici rosną samoistnie. Natomiast fabrykacja paneli bambusowych nie jest niestety już taka łatwa. Żeby powstały panele potrzebne jest asystowanie różnorakich chemikaliów, jest tak dlatego, iż bambus nie jest absolutnie litym drewnem. Co oznacza, że nie można uzyskać dużych kawałków drewna, deski powstają z niewielkich, pozyskanych elementów.

Wykorzystywane środki chemiczne powodują, że możliwe jest sklejenie albo też skręcenie drewna. Deski bambusowe są produkowane na 3 różne sposoby: sklejane wertykalnie, sklejane poziomo oraz skręcane. Każdy z tych typów odróżnia się całkiem inną twardością. Skręcane drewno ma w tym wypadku najbardziej satysfakcjonującą jakość, bo aż 109 MPa. Przyrównując: dąb posiada twardość, która liczy trzydzieści sześć MPa. Jednak najsłabsze jest sklejanie wertykalnie – ich wartość liczy 38 MPa. Mimo swojej egzotyczności, drewno bambusowe, jest najmniej kosztownym drewnem tego rodzaju. Odznacza się nie tylko solidnością ale też oryginalnymi ornamentami. Stanowi nie podrabiane wyposażenie każdego mieszkania.

Zobacz więcej: deska bambusowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *