Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Program LoMag – korekta PZ i WZ

Nowoczesny program do magazynowania -> http://www.lomag.pl/ZrzutyEkranuOprogramowaniaMagazynowego/, umożliwia nam szybką korektę stanów magazynowych. Posiadanie takiego oprogramowania sprawia, że zarządzanie nawet kilkoma magazynami jednocześnie staje się łatwiejsze. W pierwszej kolejności otwieramy program magazynowy LoMag. Wykonanie korekty stanów magazynowych może odbywać się za pomocą kilku różnych metod. Korektę można wykonać na korekcie dokumentu PZ, WZ lub stanów magazynowych. Wybór zależy wyłącznie od użytkownika.

Korekta dokumentu PZ

Wykonanie korekty dokumentu PZ wymaga kliknięcia w ikonkę PZ, która znajduje się na głównym pasku. Na ekranie powinno pojawić nam się okienko zatytułowane „Wybór dokumentu korygowanego”. Musimy wybrać dokument, który chcemy skorygować. Wyszukiwanie plików może odbywać się poprzez wpisanie fragmentu tekstu. Po dwukrotnym kliknięciu program zapyta nas, czy skopiować do dokumentu wszystkie towary, które zostały wcześniej przyjęte na magazyn. Potwierdzamy, a następnie przechodzimy do kolejnego etapu.

Zmiany w dokumencie PZ

Po wybraniu dokumentów utworzymy listę plików, które możemy modyfikować. Możemy dokonać takich zmian, jak np. ilość towaru przyjętego na magazyn. Po wprowadzeniu poprawek musimy zapisać zmiany poprzez kliknięcie w przycisk „Zapisz i zamknij”. Ważne jest, aby pamiętać, że stan korygowanego towaru zmieni się również na magazynie.

Korekta dokumentu WZ

Podobnie, jak w poprzednim przypadku możemy skorygować dokument WZ. Klikamy w ikonkę WZ, która znajduje się na głównym pasku. Następnie postępujemy tak samo, jak w przypadku dokumentu PZ. Wybieramy interesujące nas towary, a następnie dodajemy je do listy. Po dwukrotnym kliknięciu możemy rozpocząć modyfikację pliku. Podczas edycji możemy np. usunąć jeden z towarów na dokumencie. Trzeba mieć świadomość, że w ten sposób dokonamy zwrotu produktu na magazyn. Po dokonaniu zmian klikamy w ikonkę „Zapisz i zamknij”. Zmiany zostaną zapisane w stanach magazynowych, a także edytowanych dokumentach.

Więcej: program do magazynowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *