Lawendowy-pałacyk

Portal dla współczesnego człowiek

Żeby pozbyć się zaskórników na twarzy…

Wągry pojawiają się na naszej buzi  na skutek zatkanych bakteriami i łojem, porów skóry. Przeważnie są one kluczowym powodem rozwoju trądziku. Mogą powstawać także z powodu nieodpowiedniej diety, życia w nadmiernym stresie, zaburzeń układu hormonalnego, a nawet za dużej  wilgotności powietrza.

Ażeby pozbyć się zaskórników  skutecznie niezbędna jest przede wszystkim właściwa pielęgnacja twarzy, a zatem dokładne oczyszczanie. Domowe środki tj. żele, plastry, kremy działają tylko kiedy zaskórników na twarzy jest niewiele. W sytuacji zdecydowanie bardziej poważniejszego kłopotu zaleca się pójść do salonu kosmetycznego albo dermatologa.
Nawet najlepszy makijaż nie będzie wyglądał ładnie jeśli ma się jakieś skórne problemy.

Takimi domowymi sposobami na zaskórniki mogą przykładowo być różnego typu maseczki przykładowo maseczka na twarz z ziemniaka. Maska ta wykazuje właściwości ściągające, poprzez co działa przeciw dostawaniu się rozmaitych bakterii do porów. Tego typu maseczkę możemy nakładać na twarz raz na tydzień. Musimy początkowo dokładnie zetrzeć ziemniaka oraz nałożyć go na twarz. Po odczekaniu 25 minut maseczkę należy zmyć.
Inną maseczką może myć mieszanka soli morskiej, miodu i cytryny. Wystarczy nałożyć ją na twarz na dosłownie kilka minutek a także delikatnymi ruchami masować. Następnie zmyć.

Jeśli zaskórniki sprawiają nam bardzo duży problem, wizyta w gabinecie kosmetycznym z pewnością nam zdoła pomóc. Najpopularniejszym zabiegiem jest mechaniczne oczyszczanie polegające na fachowym i absolutnie bezpiecznym usuwaniu zaskórników. Kosmetyczka w salonie najpierw zrobi nam odpowiednio dobrany peeling, potem spowoduje, iż skóra na naszej twarzy rozpulchni się przez parę. Po dokładnym usunięciu zaskórników skórnych, na skórę zostaje nałożona  maseczka ściągająca , a po maseczce krem.

Autor: gabinet kosmetyczny w Świdniku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *